Dudak Şişirme Ameliyatının Zararları Nelerdir?

Son zamanlarda en çok yapılan ameliyatlardan biri de dudak şişirme ameliyatı olarak bilinmektedir. Dudak şişirme ameliyatını yaptıracak olan bay ve bayanların dudak şişirme ile ilgili en çok merak ettiği sorular dudak şişirme ameliyatının zararları nelerdir? olmuştur.

Dudak şişirme ameliyatının zararları; dudak bölgesinde kızarıklık oluşumu, az bir seviyede şişlik ve dudak bölgesinde hassasiyet oluşması olarak sıralanmaktadır. Ancak bu zararlar bir yan etki gibi düşünülmektedir. Yüzdelik oranla bakıldığı zaman bunun yaşanma ihtimali oldukça düşük bir oran olarak bilinmektedir.

Dudak Şişirme Ameliyatı Nedir?

Dudak şişirme ameliyatı, daha şekilli ve daha dolgun dudaklara ulaşmak isteyen bay ve bayanlar için kullanılan malzemeler ile cerrahi bir müdahale uygulanmasına denir. Dudak şişirme ameliyatını, bu alanda uzmanlaşmış doktorlar uygulamaktadır. Bu ameliyattaki amaç; dudağın kaybedilen dolgunluğunu ve şeklini geri kazanmaktır.

Dudak şişirme, kişilerin dudak dolgunluğu ve şeklinden hoşnut olmayanların dudaklarını istedikleri gibi bir görünüme kavuşturmak için uygulattığı bir estetik müdahalesidir. Bu ameliyat aynı zamanda dudak çevresindeki yaşlanmaya bağlı olan kırışıklıkları da ortadan kaldırmaktadır.

Dudak Şişirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Dudak şişirme ameliyatı yaptıracak kişilerin öncelikle dudakları lokal ya da topikal maddeler sayesinde uyuşturulur. Uyuşturulma gerçekleştiği andan itibaren de alanında uzman kişiler tarafından çok küçük boyuttaki iğnelerle dudak dokusunun içerisine şişirmek için gerekli yağ maddeleri enjekte edilmektedir. Ameliyat sonrasında ise dudak artık istenilen şekli almakta ve gözle görünür bir doygunluk kazanmaktadır.

Dudak Şişirme Ameliyatı Yaptıracakların Dikkat Etmesi Gereken Noktalar

Dudak şişirme ameliyatı yaptıracak kişilerin dikkat etmesi gereken önemli noktalar bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve en önemlisi ameliyat yaptırmaya düşündükleri yerin güvenilir olup olmadığının kontrolünün yapılmasıdır. Sonuncu ve hayati önem taşıyan dikkat edilmesi gereken nokta ise ameliyat öncesinde kan sulandırıcı ilaçların kullanılmaması gerektiğidir.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here