Dudak Bakımı İçin Öneriler

Dudak bakımında dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Özellikle bakım yapmak, nemlendirmek, arındırmak için vakti olmayan hanımlar bu birkaç noktayı bildiğinde dudakları kusursuz görünecektir.

Çoğunlukla ihmal edilen dudak bakımı, zaman içinde kuru veyahut çatlak dudaklarla karşı karşıya kalmanıza neden olmaktadır. Üzerine sürdüğünüz ruju dahi düzgünce göstermeyen dudaklar, yeterince bakılmadığı için bu görüntüye neden olmaktadır. Günlük, haftalık dudak bakımını yapan her bayan dudaklarının eşsiz göründüğünü fark edecektir.

Toz Şeker Ve Bal İle Peeling Yapın

Dudaklarınızı haftada bir kez muhakkak arındırmanız gerekmektedir. Özellikle mevsim geçişlerinde kolaylıkla zarar gören dudaklar, arındırma işlemi ile kendini daha rahat koruyacaktır. Yapmanız gereken ilk şey size uygun peelingi keşfetmektir. Peeling yaparken toz şeker ve baldan yardım alabilirsiniz. Hem besleyici hem de arındırıcı bir etki yaratmasını sağlayabilirsiniz.

Bir çay tabağının içerisine 2 çay kaşığı bal ilave edin. Üzerine bir çay kaşığı bal ekleyip macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Dudaklarınızı su ile nemlendirin. Daha sonra karışımı sürüp temiz bir diş fırçası ile üzerinde gezdirin. Dudağınızın üzerinde 3 dakika gezdirdikten sonra 2 dakika da işlem yapmadan bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayın.

Yoğurt Ve Bal İle Besleyici Maske Yapın

Haftalık dudak bakımı yapmak isteyen bayanlar için en uygun bakım kürü yoğurt ve baldan oluşacaktır. Bal dudaklara en iyi gelen onarıcı besindir. Bu nedenle hem peelinglerinizde hem de kürlerinizde muhakkak bulundurmalısınız.

2,5 çay kaşığı yoğurdun içerisine 1,5 çay kaşığı bal ilave edip karıştırın. Daha sonra güzelce harmanlayıp dudağınızın üzerinde gezdirin.          Bu şekilde 10 dakika kadar bekletin. Faydası olduğunu, dolgunlaştırdığını fark edebilirsiniz.

Dudak Çevresi Kırışıklıkları İçin Kil Maskesi

Dudaklarınızın güzel görünmesi için çerçevesinin de sağlıklı görünmesi gerekmektedir. Haftalık dudak bakımı rutininize muhakkak kil maskesini de ilave etmelisiniz. Bir çay tabağının içerisine göz kararı az miktarda kil ilave edin. Üzerine macun kıvamı verene kadar süt ekleyin. Macun oluştuktan sonra dudağınızın çerçevesine özellikle de sağ ve sol kenarlarına maskeden sürün. Gülümsediğinizde kırışan noktalara biraz çok uygulayın. Kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın. Kırışmayı yavaşlatacak maskelerden biridir.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here